Library Gate

  • Library Gate; Araştırmacılara ve öğrencilere kurum dışındayken tek oturum açma işlemi ile birlikte tüm elektronik kaynaklarınıza kampüs içindeymiş gibi erişim imkanı sağlar. Böylece kullanıcılarınıza veri tabanlarına kampüs dışında da ve mobil cihazlarıyla da kolayca erişim imkanı sağlanır.
  • Library Gate kullanıcı ve kullanım sınırı olmaksızın, kullanıcılara tek oturum ile tüm kaynaklara erişim imkanı verir. Kullanıcılarınız bir herhangi bir proxy ayarı / vpn veya herhangi bir program yüklemeye gerek kalmadan elektronik veri tabanlarına erişim sağlayabilir.
  • Library Gate; kurumlarda da hali hazırda var olan yetkilendirme çözümleri ile entegre olabileceği gibi kurumsal email üzerinden de üyelik mantığı ile kolayca kullanılabilir.
  • Kullanıcı adını ve şifresini sehven veya bilerek paylaşıp kötüye kullanımı yapay zeka ile tespit edilen kullanıcı hesapları otomatik olarak yöneticiye bildirilir.

Library Gate Avantajları

Kurum Dışı Erişim

Kurum dışı erişim için başka hiçbir ayar ve yazılıma gerek kalmadan sadece giriş bilgileri ile elektronik kaynaklar erişim sağlanır

Daha iyi analiz

Kurumlar, araştımacıların (IP bazlı yetkilendirmenin aksine) kimlikleri ile kullanım istatistiklerini elde edip daha iyi analiz etmeye imkan veren verilere erişebilir.

7/24 Ulaşım

Mobil cihazlar dahil tüm taşınabilir cihazlardan herhangi bir program yüklemeye gerek kalmadan elektronik kaynaklara dilediği anda erişim imkanı sağlar

Kullanım İstatistikleri

Kurumsal veri tabanı bazlı kullanım istatistiklerinin sağlar

Giriş Kapısı Olarak Kullanılabilir

Kurum içi internet (intranet) de yer alan kuruma özel başka servisler varsa onlar için de giriş kapısı olarak kullanılabilir.

Düzenli kontrol ve Raporlama

Abone veritabanlarının sürekli erişilebilir olduğundan emin olmak için düzenli kontrol eder ve raporlar.

Destek ve Servis

7/24 Türkçe destek ve servis sağlanır

Güvenli Bağlantı

Tüm kullanıcılar için https üzerinden güvenli bağlantı sağlanır